Home » , , , , » İnternet bin kat hızlanacak

İnternet bin kat hızlanacak

İnternet bin kat hızlanacak


Ntvmsnbc, 26. 11.2014
5G teknolojisine geçmek için çalışmalar başlatan Çin merkezli Huawei, bu proje kapsamında 3 telekomünikasyon şirketi ile beraber çalışacak. Uzmanlar, 2020 yılında 5G’nin bir önceki nesil teknolojiye oranla yaklaşık 1000 kat daha hızlı bir internet hızı sağlayacağını belirtiyor.

Akıllı cihazlar için geliştirilmesi planlanan 5’inci nesil mobil telekomünikasyon teknolojisi 5G için çalışma başlatan Çin merkezli Huawei, bu amaç doğrultusunda Güney Kore merkezli 3 telekomünikasyon şirketi ile ortak hareket etme kararı aldı.

2020'de dünyanın şu anda kullanımda olan 4G’den yaklaşık 1000 kat daha hızlı bir internet hızı sağlaması beklenen 5G için dünyanın çeşitli bölgelerinde araştırma geliştirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Huawei’nin CTO’su Sanqi Li, Güney Kore'ye bu proje kapsamında yeni bir laboratuar kurmayı planladıklarını ama bu planın henüz kesinlik kazanmadığını belirtti.

Güney Kore merkezli telekomünikasyon şirketleriyle 5G konusunda temas halinde olduklarına vurgu yapan Li, söz konusu anlaşmanın kapsamında başka konularda da beraber çalışılabileceğinin sinyalini verdi.

4G şu an için ABD, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde kullanılıyor. 3G teknolojisine sahip olan Türkiye’de ise bu sistem bulunmuyor.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25552609
Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
Copyright © 2011. ATLAS . All Rights Reserved
Company Info | Contact Us | Privacy policy | Term of use | Widget | Advertise with Us | Site map
Template Modify by Creating Website. Inpire by Darkmatter Rockettheme Proudly powered by Blogger