Home » , » ABD ' YE GÖKTAŞI DÜŞTÜ!

ABD ' YE GÖKTAŞI DÜŞTÜ!

ABD'ye düşen göktaşı korkuttu!

23 Nisan 2012 PazartesiABD'ye düşen göktaşı deprem etkisi yarattı, gözkyüzü ateş topu gibi olurken korkunç bir patlama sesi duyuldu...

ABD'nin Nevada ve California eyaletleri arasındaki bölgeye göktaşı düştüğü bildirildi. Olaydan sonra çok kuvvetli bir patlamanın duyulduğu ve evlerin sallandığı belirtildi.

Astronomlar, Nevada ve California eyaletleri boyunca uzanan geniş bir şeritte bir göktaşının neden olması ihtimali kuvvetli bir patlama sesi duyulduğunu belirtti.

Yerel saatle 08.00'deki patlamanın duyulmasının ardından emniyet kuruluşlarına iki eyalete yayılmış durumdaki Sierra Nevada sıradağlarının her iki yakasından telefonlar yağmaya başladığı kaydedildi.

Patlama, Nevada eyaletindeki Reno kentinden Winnemucca kentine ve California eyaletindeki Sacramento kentinden Bakersfield kentine kadar uzanan bölgelerde bulunan evlerin sallanmasına neden oldu.

Her iki eyaletten patlama olduğu sırada gökyüzünde büyük bir ateş topu izi görüldüğüne ilişkin bilgiler geldiği bildirildi.

Reno kentindeki Nevada Üniversitesi'ne ait Fleischman Planetaryumu'nda görevli Dan Ruby, gelen bilgilerin göktaşının Sierra sıradağlarının Reno kentinin güneybatısındaki kısmı üzerindeyken gökyüzünde parçalandığına işaret ettiğini söyledi.

Olay olduğu sırada bölgede deprem meydana gelmediği kaydedildi.
Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
Copyright © 2011. ATLAS . All Rights Reserved
Company Info | Contact Us | Privacy policy | Term of use | Widget | Advertise with Us | Site map
Template Modify by Creating Website. Inpire by Darkmatter Rockettheme Proudly powered by Blogger