Home » , , , » Tarihi Keşif; Pluton Canlı…

Tarihi Keşif; Pluton Canlı…

Tarihi Keşif; Pluton Canlı…


NASA'dan Plüton'da büyük keşif

08. 10. 2015

NASA Plüton'un "canlı" olduğuna ilişkin yeni verileri açıkladı. Dr. Alan Stern'e dayandırılan keşifte 'Bu gezegen canlı. Kendi hava koşulları, atmosferinde sis ve aktif bir jeolojik yapısı var'  denildi. Bu keşif Plüton'da yeni bir canlı türü bulunmuş olabileceği yorumlarını güçlendirdi. NASA açıklamasında da New Horizons (Yeni Ufuklar) uzay aracının Pluton'da mavi bir gökyüzü ve buz halinde su bulunduğunu açıkladı.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) üst düzey araştırmacılarından birisi olan Dr. Alan Stern, bugün Plüton gezegeniyle ilgili çok önemli bir açıklama yapacağını duyurmuştu.

Beklenen açıklama bugün NASA'nın sitesinden yapıldı. Dr. Stern, Kanada’daki Alberta Üniversitesi’nde, Plüton gezegeni ve onun en büyük uydusu olan Charon’a ait çok yüksek çözünürlükteki fotoğraflar eşliğinde bir konuşma yaptı. Davetlilerin büyük bir ilgiyle takip ettiği konuşması, NASA’nın Plüton’da yeni bir canlı türü keşfetmiş olabileceğine yönelik yorumları güçlendirdi.

NASA'dan yapılan açıklamaya göre Dr. Stern, Plüton gezegeni ve uydusu Charon’da hayat izleri olabileceği söylerek, “Bu gezegen canlı. Kendi hava koşulları, atmosferinde sis ve aktif bir jeolojik yapısı var” İfadelerini kullandı.

Dr. Alan Stern, “NASA’nın yayınlayacağı belgeler güneş sistemiyle ilgili olarak bildiğimiz her şeyi değiştirecek. İnanılmaz şeyler var” dedi.

NASA da Stern'in açıklamasının ardından o fotoğrafları yayınladı. NASA açıklamasında New Horizons (Yeni Ufuklar) uzay aracının Pluton'da mavi bir gökyüzü ve buz halinde su bulunduğunu açıkladı. Bu durumun bir canlı türünün Plüton yüzeyinde yaşam bulabileceği yorumlarının yapılmasına neden oldu. Mavi gökyüzünün moleküler düzeyde yaşamın oluşmasına elverişli koşulları yaratabileceğine yer verildi.

İşte NASA'dan servis edilen o fotoğraflar: 


Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
Copyright © 2011. ATLAS . All Rights Reserved
Company Info | Contact Us | Privacy policy | Term of use | Widget | Advertise with Us | Site map
Template Modify by Creating Website. Inpire by Darkmatter Rockettheme Proudly powered by Blogger